Jak najefektywniej drukować?

mężczyzna drukujący dokumenty

Dokumenty w postaci papierowej wciąż są podstawą działania zdecydowanej większości firm. Niezależnie od branży oraz profilu przedsiębiorstwa praca biura, działu sprzedaży czy kadr wiąże się z koniecznością przygotowywania sporej ilości wydruków od ofert przedstawianych klientom przez wystawiane faktury aż po cenniki lub sprawozdania. Niemal każde przedsiębiorstwo potrzebuje więc sprawnego, a jednocześnie taniego w zakupie i eksploatacji urządzenia drukującego. Przekonajmy się, na jaki sprzęt warto się zdecydować.

Jakie rodzaje drukarek sprawdzą się w firmie?

Biurowe urządzenia drukujące są produkowane w wielu odmianach, różniących się swoimi możliwościami oraz techniką przygotowywania wydruku. Tam, gdzie potrzebna jest opcja druku na papierze samokopiującym np. przy przygotowywaniu faktur, zestawień oraz dokumentów magazynowych najlepiej sprawdzają się drukarki igłowe. W miejscach, gdzie przydadzą się wydruki pełnokolorowe o dobrej jakości, lecz w niezbyt dużej ilości najlepszym rozwiązaniem będą drukarki atramentowe. W firmach, gdzie wydruków jest zdecydowanie więcej, lepszą opcją będzie zakup drukarki laserowej. Jeżeli potrzebne będą wydruki w kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na model oferujący tę opcję.

O czym warto pamiętać przy wyborze drukarki?

Alternatywą dla tradycyjnych drukarek są urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie funkcjonalność drukarki, kserokopiarki oraz skanera. Modele tego rodzaju to zarówno druk atramentowy, jak i laserowy. W firmach, gdzie liczba sporządzanych wydruków jest bardzo duża, a kopie wykonuje się często, optymalnym zakupem może być nowoczesna kserokopiarka, która oferuje także możliwości szybkiej drukarki. Jeżeli chodzi o koszty związane z eksploatacją, to najtańsze wydruki oferują urządzenia laserowe. Znakomicie sprawdzą się one również tam, gdzie dokumenty drukuje się jedynie sporadycznie, ponieważ w takim przypadku tusz w drukarkach atramentowych może zbyt szybko wysychać. Dla osób często pracujących poza biurem świetnym rozwiązaniem może się okazać zakup drukarki mobilnej, która dzięki akumulatorowemu zasilaniu może pracować w dowolnym miejscu.