Czym się kierować wybierając drukarkę mobilną?

drukowanie zdjęć

Funkcjonowanie większości firm wymaga przygotowywania całkiem sporej ilości wydruków. Choć w wielu przypadkach korzysta się z danych zgromadzonych na internetowych serwerach, czy to należących do konkretnego przedsiębiorstwa, czy też dostępnych w chmurze, to bardzo często znacznie prościej i szybciej będzie posłużyć się wydrukiem. Urządzenia drukujące wciąż stanowią podstawowe wyposażenie dużej części firm, które używają ich również do kopiowania dokumentów i ich digitalizacji. Coraz częściej pracownicy działający „w terenie” korzystają jednak z drukarek mobilnych. Przekonajmy się, kiedy będą one użyteczne.

Dlaczego warto korzystać z drukarek mobilnych?

Drukarki mobilne oferują możliwość przygotowania wydruku niezależnie od miejsca, gdzie się znajdują. Wyposażone w odpowiednie technologie mogą pracować z laptopem, tabletem, a nawet smartfonem, generując wszystkie potrzebne dokumenty. Będą niezastąpione w przypadku wszystkich osób pracujących w terenie – pracowników działów sprzedaży potrzebujących wydrukowania umowy lub zamówienia, serwisantów, którzy muszą wystawić potwierdzenie zlecenia czy przedsiębiorców, którzy muszą wystawić fakturę, będąc u klienta. Zaletą urządzeń tego typu są ich kompaktowe rozmiary i wydajne akumulatory, które umożliwiają długi okres gotowości do pracy. Znaczenie ma także dobra jakość druku i jego prędkość oraz prosta obsługa.

Co trzeba wiedzieć o drukarkach mobilnych?

Drukarki mobilne to urządzenia atramentowe, które mogą być wyposażone w moduł pozwalający na skanowanie dokumentów, a więc również pełnienie funkcji przenośnej koparki. Rozszerza to możliwości, lecz jednocześnie podnosi masę oraz oznacza nieznaczne zwiększenie rozmiarów. Drukarki mobilne oferują z reguły zarówno druk kolorowy, jak i czarno-biały, a obsługiwane formaty to standardowy A4. Do łączenia się ze sprzętem, z którego będą przesyłane dane, wykorzystuje się zazwyczaj technologię Bluetooth albo sieć WiFi. Najważniejszymi cechami dla użytkowników jest zwykle waga i rozmiar, a także prędkość druku – zwłaszcza jeżeli jednorazowo drukuje się wielostronicowe dokumenty.