Czym się kierować przy wyborze drukarki do biura?

kobieta obsługuje drukarkę

Drukarka w biurze jest sprzętem wręcz niezbędnym. Oczywiście możemy powiedzieć, że nie kupimy jej od razu po założeniu firmy, tylko będziemy drukować w specjalnych punktach, jednak w bardzo krótkim czasie okazuje się, że jest to bardzo niewygodne, bardzo kosztowne i potrzebujemy sporo dodatkowego czasu. W związku z czym, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej drukarki do biura. Czym powinniśmy się kierować?

Co ma znaczenie jeśli chodzi o wybór drukarki?

Poszukując odpowiedniej drukarki, musimy brać pod uwagę to, jak dużą firmę prowadzimy i o jakim profilu. Będzie to miało bezpośredni wpływ na ilość potrzebnych wydruków. Dodatkowo w niektórych branżach przykłada się większą uwagę do ich jakości i szybkości pracy. Biura księgowe, które drukują duże ilości dokumentów, zdecydowanie chętniej wybierają drukarki laserowe, które wyróżnia szybka praca, wysoka jakość i wydajność. Urządzenia atramentowe są wolniejsze, mniej wydajne, a jakość wydruków jest gorsza, jednak są zdecydowanie tańsze w zakupie. W związku z tym urządzenie powinno zostać odpowiednio dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Kolejnym ważnym elementem jest wielkość wydruków. Najpopularniejsze są urządzenia, które drukują w formacie A4, jednak nie w każdej firmie jest to potrzebne, czasem potrzebujemy urządzenia, które zapewni większą elastyczność i możliwość drukowania większych formatów. Wszystko uzależnione jest po raz kolejny od indywidualnych potrzeb.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Duże znaczenie mają również koszty eksploatacji drukarki. Warto zwrócić uwagę, że im droższe urządzenie kupujemy i im mniej wydruków będzie wykonywana, tym mniej ekonomiczne jest to rozwiązanie. Jeśli drukujemy dużo dokumentów, sprawdźmy również, ile stron na minute jest w stanie drukować określony sprzęt. Producenci wskazują jeszcze jeden ważny parametr pod nazwą „maksymalne obciążenie”, przekazuje on nam informacje o tym, ile wydruków może zostać zrealizowana w ciągu miesiąca bez szkody dla urządzenia.