Czym jest i jakie ma zalety wydruk podążający?

wydruk z drukarki

Wydruk podążający to wydruk bezpieczny, który pozwala zoptymalizować procesy obiegu dokumentów w obrębie firmy. Opcja wydruku podążającego umożliwia odebranie dokumentów z drukarki dopiero po zalogowaniu się do urządzenia, dzięki czemu zyskujemy gwarancje, że dokumenty nie trafią w niepowołane ręce. Użytkownik musi podać kod pin lub inne dane do logowania, aby zainicjowany wcześniej na komputerze druk został zrealizowany. Jest to bardzo cenne udogodnienie w przypadku obszernych biur, zwłaszcza jeśli kserokopiarka znajduje się w innym pomieszczeniu i korzysta z niej wielu użytkowników.

Co ciekawe wydruk podążający umożliwia korzystanie z dowolnego sprzętu drukującego – po uruchomieniu druku można podejść do najbliższej drukarki i z niej odebrać dokumenty. A zatem druki można wykonywać w dowolnym miejscu. W przypadku rezygnacji z druku plik zostanie w sposób automatyczny skasowany a proces drukowania anulowany. Rozwiązania związane z drukiem poufnym i podążającym wdraża nasz serwis drukarek komputerowych — konieczne jest zainstalowanie i skonfigurowanie odpowiedniego oprogramowania.

Zalety druku podążającego

Druk podążający jest sposobem na usprawnienie całego firmowego workflow – wpływa na bezpieczeństwo poufnych danych i komfort pracowników, którzy w celu odebrania wydruków mogą skierować się do najbliżej znajdującej się w danym momencie drukarki. A zatem z wydrukami nie trzeba chodzić po całym biurze – wystarczy podać pin i odebrać je w dogodnym czasie i miejscu.

Urządzenia wielofunkcyjne w biurach zwykle obsługiwane są przez wielu użytkowników, zarówno pracowników, jak i członków zarządu. Druk podążający pozwala zapobiec sytuacjom, gdzie poufne dokumenty księgowe trafiają w ręce pracowników lub osób niepowołanych. Zwłaszcza że o odebraniu wydruku można po prostu zapomnieć.